„Do przedszkola idzie Maluch”- czyli wrzesień w przedszkolu

Przed nami nowy rok szkolny 2020/ 2021. W nasze progi wkroczyły 4 nowe grupy: Kotki, Pszczółki, Motylki (grupy 3 i 4 latków) i Biedronki (grupa 5 latków).  Dzieci z najmłodszych grup mają przed sobą nie lada zadanie- przezwyciężają pierwsze łzy i smutki związane z rozłąką z rodzicami. Trochę żal rozstawać się z mamą, jednak koledzy i całe mnóstwo zabawek pomagają wejść do sali. W tym roku adaptacja dzieci jest nieco utrudniona ze względu na trwająca pandemię i reżim sanitarny. Rodzice zostawiają swoje pociechy w progu przedszkola i  odprowadzają je wzrokiem do szatni. Nauczycielki, pomoce nauczyciela i woźne bardzo starają się pomóc dzieciom zaadaptować w nowym środowisku. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci, z dnia na dzień będą stawały się prawdziwymi, roześmianymi przedszkolakami.
Życzymy wszystkim dzieciom  radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu. Aby ten nadchodzący rok był okazją do zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych kontaktów rówieśniczych. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci. Zapraszamy również do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.

14 września w naszej placówce został zrealizowany pierwszy projekt edukacyjny pt. „Ważna sprawa- higiena to podstawa”.  Ideą projektu jest promowanie zachowań mających na celu utrzymanie higieny, a co za tym idzie zdrowia. Dzieci poznały wiersz „Umyć ręce” oraz bawiły się przy piosence „Mydło lubi zabawę”. Efektem projektu stały się grupowe prace plastyczne zrealizowane przy pomocy różnych technik.

Wrzesień to także ważny czas na rozmowy o bezpieczeństwie. Od 21 do 25 września jak co roku nasze przedszkole realizowało projekt edukacyjny „Bezpieczny przedszkolak”. Dzieci poznały i utrwalały zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie placówki i poza nią. Poznały numery alarmowe, funkcje poszczególnych służb ratunkowych oraz znaki drogowe. Egzaminem z wiedzy o bezpieczeństwie było wyjście przedszkolaków na najbliższe skrzyżowanie. Wszystkie grupy zdały go celująco!