LUTY 2020r       Znalezione obrazy dla zapytania: luty obrazek

W lutym w naszym przedszkolu odbyły się następujące działania :

05.02.2020r.– Grupa Biedronek odwiedziła Dom Pomocy społecznej, w celu wykonania dla  jego mieszkańców przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka. W trakcie powrotu do Przedszkola grupa wybrała się  na spacer do  Parku Rędzińskiego w celu obserwowania przyrody.

05.02.2020r.– Grupę Piesków odwiedziła mama Antosia, w celu przeprowadzenia zajęć “Dekalog młodego narciarza”. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze stoku, miały okazję zobaczyć cały sprzęt potrzebny do jazdy na nartach. Mama Antosia pokazała również kilka ćwiczeń, które zapobiegają kontuzjom podczas zjazdu. Dzieciom bardzo podobały się przeprowadzone zajęcia- obiecały że podczas  ferii zimowych ,będą korzystały ze wskazówek pani Uli :).

o7.02.2020r.– W naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy …ACH ……co to był za bal !  ….wszystkie grupy świetnie  bawiły się  w rytm hitów dziecięcej muzyki 🙂 Dzieci oraz panie nauczycielki  poprzebierały się w piękne stroje karnawałowe .Można było zauważyć  radość i duży uśmiech na twarzy każdego uczestnika imprezy 🙂

20.02. 2020r.– Z okazji “Tłustego czwartku” grupa Sówek wybrała się do pobliskiej piekarni na pyszne pączki. Radości było co nie miara – dzieci ze smakiem zajadały pyszne wypieki. Na wszystkich twarzach było widać  wielki uśmiech a na noskach konfiturki i marmoladę 🙂

21.02.2020r.– Grupy : Biedronki, Kotki oraz Mrówki wybrały się do Kina Helios Magnolia park  na film pt. ” Gang zwierzaków” Film swoją fabułą i akcją wywarł ogromne wrażenie na małych widzach. Wszystkim bardzo się podobał.  Wycieczka  stanowiła  okazję do wzmacniania więzi koleżeńskich i wyrabiania u dzieci nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

25.02.20r.– Grupa Pingwinków wybrała się, na zajęcia z okazji Walentynek do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas zajęć powstały piękne prace plastyczne”Serca”, które można było podziwiać na tablicy informacyjnej w naszym przedszkolu.

26.02.2020r.-  W ramach Akcji Cały Wrocław Czyta Dzieciom, grupę Piratów odwiedziła mama Adasia, która z wielkim wyczuciem i zaangażowaniem przeczytała dzieciom bajkę. Maluchy z uwagą słuchały czytanej opowieści i prosiły “jeszcze, jeszcze”, a za bajkę pięknie podziękowały.

27.02.2020r.- Wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w Koncercie muzycznym pt. ” Roztańczona lampa Alladyna”. Koncert wprowadził wszystkich we wspaniały muzyczny nastrój. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały muzyki, poznawały instrumenty takie jak: saksofon, gitara i klarnet oraz dowiedziały się co to jest futerał.  Przedszkolaki wraz z paniami nauczycielkami chętnie nagradzały wykonawców gromkimi brawami.

STYCZEŃ 2020r.Znalezione obrazy dla zapytania: styczen obrazek

W styczniu w naszym przedszkolu odbyły się następujące działania :

07.01.2020r. -“Zima w pełni”-kodowanie na dywanie- zimowe inspiracje- projekt jednodniowy – wszystkie  grupy

13.01.2020r.- Koncert w szkole muzycznej – grupa 7

14.01.2020.r – W krainie pani muzyki- koncert muzyczny pt. “Calineczka i król elfów”- wszystkie grupy

20.01.2020r.- Nauka gry  “Szachy Japońskie” – dzieci zerówkowe

21.01.2020r.-“Kropa- bajki inne niż wszystkie”-spektakl teatralny pt. “O wróbelku Elemelku”- wszystkie grupy

22-29.01.2020r.- Występy z okazji dnia Babci i Dziadka – wszystkie grup

Wyjścia  na zajęcia  do Biblioteki Publicznej Filia nr 7 we Wrocławiu:

10.01.2020r.- grupa IX

14.01.2020r. -grupa V

16.01.2020r.- grupa IV

31.01.2020r.- grupa XI

•   W styczniu  zakończyliśmy   realizację  jednego z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli  „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Nasza placówka nabyła prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.
  •   W styczniu  w naszym przedszkolu została przeprowadzona akcja pt. “Podaj Łapę przyjacielu” mającej na celu zbieranie karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska przy ul. Ślazowej 2 we Wrocławiu. W ramach podziękowania nasze przedszkole otrzymało  dyplom z podziękowaniem za przystąpienie do akcji.Serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom i ich rodzicom za aktywne włączenie się do akcji.