Poniedziałek 23.11.2020 r. 

1. Wprowadzenie i zaproszenie:

https://www.youtube.com/watch?v=PMzwqQlPt1E

2. Posłuchajcie proszę opowiadania i odpowiedzcie na pytania:

  • Czy pamiętasz, co zrobiły zwierzątka ze starych przedmiotów? (pudełko po butach – pudełko na różności; puszka po grochu – pojemnik na ołówki; folia bąbelkowa – kołdra; butelka – lampion; krzesła i puszki – krzesłolot)

  • A jaki jest Twój pomysł na nowe życie dla tych przedmiotów? Co byś z nich zrobił/zrobiła?

3. Domowy masażyk

Zapraszam do wykonania masażyku tematycznego. Rysować na plecach i opowiadać o tym, co robi zaczyna rodzic, potem role można odwrócić. W przedszkolu najczęściej robimy sobie na plecach „pizze” lub „pranie”. Ale tematykę można zmieniać.

Przykład:

Dziecko siada tyłem do rodzica lub kładzie się na brzuszku. Opiekun rysuje palcami wzdłuż kręgosłupa, z góry na dół, linię falistą: Tu płynie rzeczka,

po plecach szybko kroczymy opuszkami palców, udając kroki: tędy przeszła pani na szpileczkach, powoli i z wyczuciem stukamy dłońmi zwiniętymi w pięści: tu stąpały słonie, szybko kroczymy wszystkimi palcami po plecach: i biegły konie, delikatnie szczypiemy plecki dziecka: wtem przemknęła szczypaweczka, powoli zataczamy na plecach obiema dłońmi koła: zaświeciły dwa słoneczka, leciutko stukamy opuszkami palców w plecy dziecka: spadł drobniutki deszczyk, niespodziewanie, delikatnie szczypiemy w kark: przeszedł dreszczyk?

 4. Moja nowa zabawka

Zapraszam Was teraz do wykonania niepowtarzalnej zabawki. Na pewno macie w domu przedmioty, których już nie używacie: pudełka, folię, kartony, butelki, materiały itp. Stwórzcie z nich proszę swoją wymarzoną zabawkę. Poproście rodziców o pomoc. Na pewno będziecie się wspólnie świetnie bawić 🙂 Czekam na zdjęcia Waszych prac.

5. A teraz zatańczmy!

https://www.youtube.com/watch?v=MG6iPAU2b0I

Piątek 20.11.2020 r.

Film z zaproszeniem dla dzieci: https://youtu.be/RcAjU49dhgU

Karta pracy: Piątek 20.11.2020 r.

Taniec: https://www.youtube.com/watch?v=BEu1WLjOokY

Kolorowanka: http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/niedzwiedz-brunatny-0?colore=online