Cały Wrocław czyta dzieciom

Nasze oddziały przedszkole biorą udział w akcji “Cały Wrocław Czyta Dzieciom”. Do udziału zapraszamy rodziców dzieci, którzy wybierając ulubioną książkę z biblioteczki dziecka, odwiedzają klasę swojej pociechy i czytają bajkę małym słuchaczom. Do bajania zapraszamy również babcie i dziadków, którzy wraz z wnukami oraz ich koleżankami i kolegami z grupy pragną przenieść się choć przez chwilę w świat fantazji.

Dzieci od najmłodszych lat przejawiają zaciekawienie książką. Kontakt z książką od najmłodszych lat daje motywację do samodzielnego obcowania z nią w późniejszym wieku.

Czytanie ma następujące zalety:

• Gwarantuje dziecku zdrowie emocjonalne, daje poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnia poczucie własnej wartości
  • Buduje więź między dzieckiem a Rodzicem
  • Poszerza zasób wiedzy i przynosi korzyści językowe
  • Wzbogaca język i słownictwo
  • Pobudza wyobraźnię i fantazję
  • Pomaga zrozumieć siebie i innych
  • Stymuluje rozumienie otaczającej nas rzeczywistości
  • Jest świetną i niedrogą rozrywką dla całej rodziny.

Projekt ten jest skierowany do wrocławian i wszystkich placówek edukacyjnych Wrocławia.

Jego zadaniem jest podnoszenie „podnoszenie kompetencji czytelniczych i komunikacyjnych dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw związanych z edukacją alternatywną: kreatywność, oryginalność i nietuzinkowość w postrzeganiu szkoły XXI wieku.”

Podstawowa idea projektu to stawianie na terenie miasta oficjalnych skrzyneczek do bookcriossingu oraz stworzenie na terenie placówek przez dzieci i młodzież tzw. „bajecznych ławeczek”, które służyć będą akcjom czytelniczym, działaniom artystycznym i bookcrossingowi.